Dom i domek drewniany w przestrzeni, czyli jak dopasować projekt. cz.1

Wybór wymarzonego projektu spośród tysięcy dostępnych, może przyprawić o zawrót głowy. Domek letniskowy lub całoroczny to poważna inwestycja na lata. Połowa decyzji za nami, jeśli mamy już wybraną działkę. Determinuje ona bowiem i znacznie zawęża kryteria wyboru projektu.

 

 

Czytaj więcej…DOMEK PSZCZÓŁKA ekspozycja 2017 r. 50 m²

Domek Pszczółka to niewielki, uroczy, gotowy domek letniskowy o zgrabnej bryle. Jest rozplanowany tak, by zapewnić komfort 3 a nawet 4-osobowej rodzinie. Parter to pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz łazienka. Na poddaszu znajduje się duża sypialnia. Otwarte wnętrza sprawiają, że domek wydaje się większy niż w rzeczywistości. Domowa przestrzeń może zostać jeszcze powiększona przez zadaszony taras od frontu. Do realizacji projektu wystarczy zgłoszenie budowy. Drewniany domek rekreacyjny może być zrealizowany także jako całoroczny.

 

Specjalna oferta na domek z ekspozycji. Cena regularna domku 46 500 PLN, cena po rabacie 36 150 PLN

DANE TECHNICZNE:

 • Powierzchnia całkowita: 50 m2
 • Powierzchnia parteru: 25 m2
 • Powierzchnia poddasza: 25 m2
 • Szerokość budynku: 5,1 m
 • Długość budynku: 5,2 m

RZUTY

.

 

DOMEK PSZCZÓŁKA EKSPOZYCJA – CENNIK – CENY BRUTTO

  Cena brutto (PLN)

DIY – Domek w elementach 22000
 • Do profesjonalnego montażu. Z elementami wymagającymi docięcia – zawiera zestaw elementów zgodnie z ustaleniami, rysunki poglądowe, akcesoria montażowe. Konieczne profesjonalne narzędzia i doświadczenie do wykonania montażu.
 • W zestawie: domek z poddaszem o wymiarach 5,1 x 5,2 m, 2 okna 1200 x 1140 mm, 2 okna 700 x 1140 mm, okno łazienkowe 600 x 600 mm,
  stalowe drzwi wejściowe 90x200mm, ścianki działowe łazienki.
 • Membrana, łaty, kontrłaty, materiał na okapy, lub pełne deskowanie dachu płytą OSB z pokryciem papą.
 • Stropopodłoga sosnowa o grubości 28 mm lub boazeria 12 mm + podkład + płyta OSB 18 mm na poddaszu + podłoga z płyty OSB 18 mm na parterze. Ścianki działowe łazienki z drzwiami.

Wskazówki:
Kluczowe dla trwałości domku jest właściwe przygotowanie fundamentu, pomalowanie elewacji i trwałe pokrycie dachowe.

 
 
 
Wykonanie wylewanego fundamentu punktowego pod domek i taras – pale betonowe. Za dopłatą 800 PLN słupki wylane w szalunku traconym imitującym łupany kamień.
Za dopłatą 600 zł maskowanie słupów rollborderem.
Za dopłatą 120 zł maskowanie słupów ozdobnymi panelami betonowymi.
W cenie 9 900 zł pełen fundament, to jest płyta ława fundamentowa + ściany fundamentowe + szlichta + hydroizolacja + przeprowadzenie mediów przez fundament – za robociznę z materiałem.
3 500
Montaż domku opisanego wyżej. W cenie dojazd do 30 km od miejscowości Opacz Kolonia. 4 800
Ocieplenie podłogi styropianem – 10 cm, z wybiciem ślepej podłogi, pogrubieniem podwaliny, z folią. Zamiennie wylewka na styropianie – przy pełnym fundamencie. Cena za robociznę z materiałem. 2000
Pokrycie dachu domku blachodachówką w wybranym kolorze, z rynnami plastikowymi i obróbkami. Blachodachówka Rubin plus 400/20 mm. 3250
Schody oraz daszek z poliwęglanu lub blachodachówki nad wejściem. do dokupienia jako opcja
Zestaw prostych okiennic z montażem. do dokupienia jako opcja
Schody proste, jednobiegowe szerokości 80 cm, z montażem, bez lakierowania. 1200
Ocieplenie dachu wełną grubości 15 cm, ze sznurkowaniem i foliowaniem. do dokupienia jako opcja
Malowanie elewacji impregnatem powłokotwórczym Imprachron kolor sosna.
Cena z materiałem. W tej cenie domek malowany w sumie będzie czterokrotnie w ciągu 2 lat -
super zabezpieczenie
2000
Ocieplenie ścian wełną grubości 10cm, z nabiciem rusztu, z foliowaniem i sznurkowaniem. do dokupienia jako opcja
 

PRACE INSTALACYJNE, PŁATNE DODATKOWO

 
Wykonanie instalacji elektrycznej w zakresie określonym w załączniku do umowy.
Cena obejmuje podłączenie do sieci, nie obejmuje kosztów wykonania przyłącza od licznika. Koszt wykonania przyłącza między domkiem a skrzynką ustalany indywidualnie. W cenie do 30 punktów prądu jednofazowego, 8 bezpieczników, skrzynka z bezpiecznikami.
do dokupienia jako opcja
Wykonanie instalacji wod.-kan. w zakresie określonym w załączniku do umowy.
Cena obejmuje wyprowadzenie przyłączy na zewnątrz domku i podłączenie do sieci. W cenie zaślepienie punktów, bez zaworów i białego montażu. Koszt wykonania samego przyłącza między doprowadzeniem/odprowadzeniem mediów ustalamy indywidualnie.
do dokupienia jako opcja
Pakiet wentylacja obejmuje wycięcie 3 otworów wentylacyjnych w ścianach, montaż regulowanych kratek i obróbkę otworów. Właściwa wentylacja jest kluczowa dla zdrowego klimatu w domku.

do dokupienia jako opcja
   
Prace wykończeniowe:  
Pakiet łazienka obejmuje: obniżenie podłogi w łazience, 5 cm wylewki, hydroizolację, położenie gresu na podłodze, położenie paneli PCV na płycie OSB na ścianach zamiast boazerii; dostawę i montaż: termy markowej, WC kompakt – kompletny, szafki pod umywalkę z umywalką i baterią, kabiny prysznicowej z zabudową wg wyboru Wykonawcy. Możliwe dowolne, odpłatne zmiany w pakiecie jak również skorzystanie z części usług.

do dokupienia jako opcja
Wykończenie skosów dachu w boazerii świerkowej grubości 14 mm z listwowaniem i gruntowaniem kaponem. do dokupienia jako opcja
Wykończenie ścian w boazerii świerkowej grubości 14 mm z listwowaniem i obróbką otworów oraz gruntowaniem kaponem. do dokupienia jako opcja
Montaż paneli podłogowych, z dostawą paneli, podkładu, listew - na jedną kondygnację 900
Biały montaż do 10 prostych lamp i do 20 standardowych kontaktów i przełączników z dostawą przełączników i kontaktów, o średniej cenie nieprzekraczającej 10 zł. do dokupienia jako opcja
Razem, z pracami wykończeniowymi 36 150
   

Dodatkowe usługi – do ustalenia indywidualnie.
Podane ceny obejmują robociznę i materiał wybrany przez Wykonawcę.
Pomagamy uzyskać kredyt na całość inwestycji.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter poglądowy, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.Dom drewniany, czyli zdrowy

Coraz częściej decydując się na budowę domu bierze się pod uwagę nie tylko kwestie kosztów oraz czas potrzebny na wykonanie, ale również to jakie warunki stworzone do mieszkania będą najzdrowsze. To właśnie jeden z głównych powodów, dla których powracają do łask naturalne metody oraz surowce w budownictwie. Jednym z nich z pewnością jest drewno. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, korzyściom płynącym z wyboru domu drewnianego.

 

 

Czytaj więcej…Domy kanadyjskie, szkieletowe. Co to jest?

Domy kanadyjskie, szkieletowe. Co to jest?

Kanadyjczyk, dom szkieletowy, dom kanadyjski, drewniak – tak naprawdę to to samo.

Czytaj więcej…Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Dach i fundament to najważniejsze części domu, zwłaszcza drewnianego.

Dziś chciałbym napisać parę słów na temat dachu. To na jakie pokrycie dachowe się zdecydujemy wpływa zarówno na trwałość jak i wygląd oraz komfort użytkowania domu. Jest to ostania element domu na którym nie należy oszczędzać.  

Jakie opcje mamy do wyboru?

Czytaj więcej…Na co zwrócić uwagę kupując produkty drewniane w Internecie.

Szczególny nacisk chciałbym położyć na produkty złożone, wymagające montażu i dostawy odpowiednim środkiem transportu. Zwłaszcza domki narzędziowe, ogrodowe, altany, drewutnie, domki działkowe i rekreacyjne czy domy mieszkalne.

Czytaj więcej…Jak wybrać właściwy dla siebie dom lub domek na działkę.

Budowa domu czy altany to dla większości z nas spory wydatek. Często realizacja długo odkładanych marzeń czy realizacja postanowień. Dlatego zastanówmy się na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając domek na działkę.

Czytaj więcej…Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną – wykonawcę domu, altany, garażu, ….

Od tego jakiego wykonawcę bądź dostawcę wybierzemy zależy jakość produktu i usług a tym samym nasze zadowolenie. Najważniejszymi kryteriami są: 

Czytaj więcej…Complexowa usługa

Dom_MDKażdy kto uczestniczył w jakikolwiek sposób w inwestycji budowlanej wie, że częstym problemem jest odpowiedzialności za jakość wykonania kolejnych etapów inwestycji. Aby sprostać wymaganiom naszych klientów oferujemy nasze domki wraz z pełnym zakresem usług montażowo wykończeniowych.

Czytaj więcej…Domek z paczki

To nie żart! Z racji rosnących kosztów robocizny i coraz większych oczekiwań Klientów dotyczących jakości produktów, większość naszych domków jest w znacznym stopniu prefabrykowana, czyli przygotowana w fabryce do późniejszego skręcenia oraz wykończenia na miejscu budowy.

Czytaj więcej…