Blog

Dom i domek drewniany w przestrzeni, czyli jak dopasować projekt. cz.1

Wybór wymarzonego projektu spośród tysięcy dostępnych, może przyprawić o zawrót głowy. Domek letniskowy lub całoroczny to poważna inwestycja na lata. Połowa decyzji za nami, jeśli mamy już wybraną działkę. Determinuje ona bowiem i znacznie zawęża kryteria wyboru projektu.

 

 

Czytaj więcej…

Dom drewniany, czyli zdrowy

Coraz częściej decydując się na budowę domu bierze się pod uwagę nie tylko kwestie kosztów oraz czas potrzebny na wykonanie, ale również to jakie warunki stworzone do mieszkania będą najzdrowsze. To właśnie jeden z głównych powodów, dla których powracają do łask naturalne metody oraz surowce w budownictwie. Jednym z nich z pewnością jest drewno. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, korzyściom płynącym z wyboru domu drewnianego.

 

 

Czytaj więcej…

Domy kanadyjskie, szkieletowe. Co to jest?

Domy kanadyjskie, szkieletowe. Co to jest?

Kanadyjczyk, dom szkieletowy, dom kanadyjski, drewniak – tak naprawdę to to samo.

Czytaj więcej…

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Dach i fundament to najważniejsze części domu, zwłaszcza drewnianego.

Dziś chciałbym napisać parę słów na temat dachu. To na jakie pokrycie dachowe się zdecydujemy wpływa zarówno na trwałość jak i wygląd oraz komfort użytkowania domu. Jest to ostania element domu na którym nie należy oszczędzać.  

Jakie opcje mamy do wyboru?

Czytaj więcej…

Na co zwrócić uwagę kupując produkty drewniane w Internecie.

Szczególny nacisk chciałbym położyć na produkty złożone, wymagające montażu i dostawy odpowiednim środkiem transportu. Zwłaszcza domki narzędziowe, ogrodowe, altany, drewutnie, domki działkowe i rekreacyjne czy domy mieszkalne.

Czytaj więcej…

Jak wybrać właściwy dla siebie dom lub domek na działkę.

Budowa domu czy altany to dla większości z nas spory wydatek. Często realizacja długo odkładanych marzeń czy realizacja postanowień. Dlatego zastanówmy się na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając domek na działkę.

Czytaj więcej…

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną – wykonawcę domu, altany, garażu, ….

Od tego jakiego wykonawcę bądź dostawcę wybierzemy zależy jakość produktu i usług a tym samym nasze zadowolenie. Najważniejszymi kryteriami są: 

Czytaj więcej…

Complexowa usługa

Dom_MDKażdy kto uczestniczył w jakikolwiek sposób w inwestycji budowlanej wie, że częstym problemem jest odpowiedzialności za jakość wykonania kolejnych etapów inwestycji. Aby sprostać wymaganiom naszych klientów oferujemy nasze domki wraz z pełnym zakresem usług montażowo wykończeniowych.

Czytaj więcej…

Domek z paczki

To nie żart! Z racji rosnących kosztów robocizny i coraz większych oczekiwań Klientów dotyczących jakości produktów, większość naszych domków jest w znacznym stopniu prefabrykowana, czyli przygotowana w fabryce do późniejszego skręcenia oraz wykończenia na miejscu budowy.

Czytaj więcej…