Blog

Domy z bali – ekologicznie i blisko natury

Dom z bali to marzenie niejednego miłośnika przyrody, spragnionego ucieczki od chaosu miasta. Dotychczas kojarzone przede wszystkim z domkami letniskowymi, całoroczne domy drewniane zyskują coraz większą popularność. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim kwestia oszczędności energii, szybkość budowy oraz ekologia. Istotny jest także fakt, że domy z bali są znacznie tańsze w budowie, choć wyższe są koszty ich ubezpieczenia. Klasyczne domy z bali to rozwiązanie warte uwagi i z powodzeniem wykorzystywane w wielu krajach – najczęściej spotykane są w regionie Europy Wschodniej oraz w Skandynawii.
 
 
 
Czytaj więcej…

Dom w otoczeniu kwiatów – jak zaplanować i założyć ogród

Dom drewniany z pięknym, wypełnionym kwiatami ogrodem, to marzenie wielu z nas. Wbrew pozorom, samodzielne zaprojektowanie ogrodu nie jest niemożliwe – należy jednak nastawić się na bardzo dużo pracy i wiele etapów dość kosztownych działań, nim nasz ogród zacznie wyglądać tak, jak sobie to wyobrażamy. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć proces projektowania i zakładania przydomowego ogrodu, a także rozważyć wszelkie za i przeciw, jeśli chodzi o samodzielne podejmowanie tego wyzwania.

 
 
 
 

Czytaj więcej…

Aspekty prawne przy budowie domu

Budowa domu – czy będzie to niewielka altana na działkę, nieco większy domek letniskowy, czy też duży dom całoroczny dla całej rodziny – wymaga zapoznania się z obowiązującymi przepisami. Istnieje bowiem kilka ważnych kwestii, z którymi należy się zaznajomić, aby uniknąć problemów i nie narażać się na dodatkowe koszty, a nawet sankcje prawne.

 

 

 

Czytaj więcej…

Dom i domek drewniany w przestrzeni, czyli jak dopasować projekt. cz.2

W poprzedniej części omawialiśmy temat tego, jak trudny może być czasem wybór projektu domu lub domku drewnianego na działkę. Poruszyliśmy również temat kształtu działki, który będzie w znacznej mierze decydować o wyborze projektu zarówno domków letniskowych jak całorocznych. W tym artykule rozwiniemy ten temat.

 

 

 

Czytaj więcej…

Dom i domek drewniany w przestrzeni, czyli jak dopasować projekt. cz.1

Wybór wymarzonego projektu spośród tysięcy dostępnych, może przyprawić o zawrót głowy. Domek letniskowy lub całoroczny to poważna inwestycja na lata. Połowa decyzji za nami, jeśli mamy już wybraną działkę. Determinuje ona bowiem i znacznie zawęża kryteria wyboru projektu.

 

 

Czytaj więcej…

Dom drewniany, czyli zdrowy.

Coraz częściej decydując się na budowę domu bierze się pod uwagę nie tylko kwestie kosztów oraz czas potrzebny na wykonanie, ale również to jakie warunki stworzone do mieszkania będą najzdrowsze. To właśnie jeden z głównych powodów, dla których powracają do łask naturalne metody oraz surowce w budownictwie. Jednym z nich z pewnością jest drewno. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, korzyściom płynącym z wyboru domu drewnianego.
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej…

Domy kanadyjskie, szkieletowe. Co to jest?

Domy kanadyjskie, szkieletowe. Co to jest?

Kanadyjczyk, dom szkieletowy, dom kanadyjski, drewniak – tak naprawdę to to samo.

 

 

 

 

Czytaj więcej…

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Dach i fundament to najważniejsze części domu, zwłaszcza drewnianego.

Dziś chciałbym napisać parę słów na temat dachu. To na jakie pokrycie dachowe się zdecydujemy wpływa zarówno na trwałość jak i wygląd oraz komfort użytkowania domu. Jest to ostania element domu na którym nie należy oszczędzać.

Czytaj więcej…

Na co zwrócić uwagę kupując produkty drewniane w Internecie.

Szczególny nacisk chciałbym położyć na produkty złożone, wymagające montażu i dostawy odpowiednim środkiem transportu. Zwłaszcza domki narzędziowe, ogrodowe, altany, drewutnie, domki działkowe i rekreacyjne czy domy mieszkalne.

 

 

 

 

Czytaj więcej…

Jak wybrać właściwy dla siebie dom lub domek na działkę.

Budowa domu czy altany to dla większości z nas spory wydatek. Często realizacja długo odkładanych marzeń czy realizacja postanowień. Dlatego zastanówmy się na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając domek na działkę.

 
 
 
 
 

Czytaj więcej…