Jak wybrać właściwy dla siebie dom lub domek na działkę.

Budowa domu czy altany to dla większości z nas spory wydatek. Często realizacja długo odkładanych marzeń czy realizacja postanowień. Dlatego zastanówmy się na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając domek na działkę.

 
 
 
 
 

 

  Poniżej prezentujemy najważniejsze pytania które zawsze zadajemy naszym potencjalnym klientom, żeby dobrze zrozumieć ich wymagania i dostarczyć im domek drewniany spełniający ich oczekiwania. 

  1. Jak chcemy użytkować domek na naszej działce? Czy interesuje nas solidna altana , w której zamierzamy przebywać w ciągu dnia, bez nocowania, czy też domek powinien być większy, tak aby móc w nim spędzić weekend lub letni urlop? Czy może szukamy domu letniskowego w którym spędzać chcemy wolny czas także w zimie? Odpowiedź na te pytania pozwala nam właściwie określić wielkość budynku. Domki drewniane często są po prostu wybudowane niezgodnie z ich docelowym przeznaczeniem, co powoduje często niepotrzebne koszty lub też powoduje frustrację podczas eksploatacji.

  1. Jeśli wiemy, że potrzebny jest nam dom mniejszy, sugerujemy wybór domku o powierzchni zabudowy mniejszej niż 25m2 w wypadku gmin miejskich i 25m2 w wypadku gmin wiejskich. Przy zachowaniu maksymalnej wysokości altany poniżej 5m możemy taki dom postawić na podstawie zgłoszenia, bez uzyskiwania czasochłonnego i kosztownego pozwolenia na budowę. Jeśli potrzebujemy domu większego, starannie wybierzmy projekt i przystąpmy do inwestycji. Na realizację takiej inwestycji musimy poświęcić minimum 3 miesiące, w wypadku zgłoszenia do prac możemy przystąpić po 30 dniach od złożenia dokumentów(plan budynku, dokument potwierdzający prawo do dysponowania gruntem, zgłoszenie). W wypadku domków mniejszych, łącznie z czasem oczekiwania zakończenie inwestycji możliwe jest w czasie poniżej 2 miesięcy a jeśli inwestycja ma miejsce na terenie Rodzinnych lub pracowniczych ogródków działkowych nawet poniżej miesiąca. W wypadku domków narzędziowych i małych domków ogrodowych większość oferowanych przez nas modeli dostępna jest od ręki a dzięki sprawnej logistyce już w ciągu tygodnia do dwóch możemy cieszyć się zrealizowaną inwestycją! 

  1. Jeśli decydujemy się na dom użytkowany wyłącznie latem, warto zaizolować dach by domek nie nagrzewał się w lecie i podłogę by „nie ciągnęło” od gruntu. Koszt wykonania instalacji wodnej również będzie niższy. W wypadku domu drewnianego całorocznego należy ocieplić również ściany i zwiększyć grubość izolacji podłogi i dachu. Warto również zastanowić się nad kominkiem i wydajnym ogrzewaniem elektrycznym.  Domki na działkę, z racji gabarytów rzadko mają przewidziane miejsce na kotłownię.

  1. Montaż i zakres prac wykończeniowych. Jeśli interesuje nas mały domek lub altana i dysponujemy czasem, narzędziami i mamy smykałkę do prac budowlanych i majsterkowania najtaniej będzie złożyć domek we własnym zakresie. Warto wybrać domek produkowany przez dużego producenta dostarczany razem z instrukcją i niezbędnymi akcesoriami montażowymi. Jeśli nie mamy czasu lub narzędzi lub też zależy nam na szybkiej realizacji zamówienia, gwarancji na dom i kompleksowej usłudze, warto zakupić budynek z usługą montażu. W wypadku domków z poddaszem i domków o powierzchni większej niż 20m2 nie polecamy samodzielnego montażu osobom bez stosownego doświadczenia w podobnych pracach. Jeśli prace chcemy prowadzić samodzielnie lub w dwie osoby, warto skorzystać z usługi montażu w stanie surowym, z solidnym, docelowym dachem, tak aby domek nie był narażony na korzystne warunki pogodowe podczas przedłużonego montażu. Prace wewnątrz można prowadzić samodzielnie, w wolnym czasie. Jeśli interesuje nas szybka inwestycja, warto wybrać wykonawcę świadczącego usługi pod klucz. 

  1. Na jaki zakres prac zdecydować się w wypadku ograniczonego budżetu? Od razu wykonajmy prace, od których zależy trwałość i komfort użytkowania budynku. Kluczowe znaczenie ma prawidłowo wykonany fundament, szczelny, trwały dach i zabezpieczenie ścian zewnętrznych. Ze względów technicznych, w niektórych projektach zdecydowanie korzystniejsze jest ocieplenie podłóg i dachu w pierwszej fazie inwestycji. Prace wykończeniowe, ocieplenie ścian, wyposażenie domku możemy odłożyć w czasie. Drewniany domek na działkę – samodzielnie zbudowany cieszy podwójnie. Ale warto zakupić starannie przygotowane elementy, tak, żeby budynek była starannie wykonany i trwały. I to w krótkim czasie, bez niepotrzebnego stresu.

Nie kupuj kota w worku! Przyjdź na ekspozycję dotknij, porozmawiaj, zapoznaj się z ofertą, porozmawiaj. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, rabaty dla zdecydowanych klientów, szybką dostawę domków i krótkie terminy realizacji.

Poniżej prezentujemy zdjęcia domku Pszczółka.

Oferta cenowa domku:

https://domekidom.com/domek-pszczolka-50m2/

Dla klientów ceniących swój czas mamy specjalną propozycję – realizację inwestycji od fundamentu po montaż mebli. dom z fundamentem, ociepleniem, instalacjami, wykończeniem środka, dużym tarasem, pokryciem dachu blachodachówką, rynnami, kominkiem, łazienką i meblami na taras w cenie 99 000zł

Komentowanie jest wyłączone