Na co zwrócić uwagę kupując produkty drewniane w Internecie.

Szczególny nacisk chciałbym położyć na produkty złożone, wymagające montażu i dostawy odpowiednim środkiem transportu. Zwłaszcza domki narzędziowe, ogrodowe, altany, drewutnie, domki działkowe i rekreacyjne czy domy mieszkalne.

 

 

 

 

Przez internet kupujemy już prawie wszystko – od książek, aparatów fotograficznych i kawy, przez ubrania i AGD po samochody, meble a nawet nieruchomości.

Kupując wyroby z drewna zwróćmy jednak szczególną uwagę nie tylko na zdjęcia lecz również na OPIS, opinie o sprzedawcy, jego doświadczenie w produkcji, sprzedaży i handlu, dostępność towaru, czas realizacji zamówienia, możliwość dokonania zmian w produkcie.

Na podstawie doświadczeń naszych klientów oraz własnych, związanych ze sprzedażą i zakupem wyrobów z drewna poniżej dzielę się swoją wiedzą zdobytą przez ostanie 12 lat, podczas których sprzedałem towary o łącznej wartości ponad 20 milionów złotych.

  1. Zastanów się dobrze co chcesz kupić, do czego to wykorzystasz, ile jesteś w stanie wydać aby zrealizować swoją potrzebę. Określ jak najwięcej cech produktu: wymiary, jakość, kolor, możliwość adaptacji, koszty dostawy i montażu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas a tym samym pieniądze. Nie szukaj po omacku. Szukaj produktu, którego potrzebujesz, nie produktu, który ktoś chce Ci sprzedać. Jeśli potrzebujesz fachowej rady – poczytaj, popytaj znajomych, porozmawiaj z kompetentnym sprzedawcą.
  2. Zastanów się, gdzie możesz produkt obejrzeć, niekoniecznie kupić, na żywo. Zakup tylko na podstawie zdjęć w wypadku wyrobów z drewna nie jest najlepszym pomysłem. Kiedyś kupiłem listwy wykończeniowe za kilka tysięcy złotych i paliłem nimi w kominku. Zastanów się, czy Cię na to stać.
  3. Najpierw znajdź gotowy produkt lub go dokładnie opisz, później pytaj o cenę. Nie da się podać ceny czegoś nieopisanego. Im bardziej produkt jest złożony, tym więcej czynników wpływa na cenę. W Twoim interesie jest żebyś dostał to, czego potrzebujesz.
  4. Jeśli znajdziesz produkt odpowiadający Twoim potrzebom, masz zaufanie do sprzedawcy, jesteś zdecydowany na zakup a nie jesteś w pełni usatysfakcjonowany ceną – porozmawiaj ze sprzedawcą. Może otrzymasz rabat? Może produkt odbierzesz sam zamiast korzystać z usług firmy kurierskiej lub transportowej. Może część prac wykonasz sam lub odłożysz część inwestycji w czasie? Pamiętaj, masz prawo negocjować cenę!
  5. Czytaj opisy, zadawaj pytania, sprawdź czy porównujesz oferty rzeczywiście podobne. Każdy sprzedawca wie, że jest jednym z wielu dostawców produktów i usług. Jest mało prawdopodobne, że cena powstała w sposób przypadkowy. Na ogół wynika to z jakości produktu i usługi. Trudno porównywać „Malucha” z Maybachem, prawda? Kupując, np. domek narzędziowy zwróć uwagę na grubość desek elewacyjnych, dachowych, podłogowych. Sprawdź jakiej grubości i jakości są elementy konstrukcyjne. W wypadku narzędziowni czy wiat oferowanych przez supermarkety czy najtańszych dostawców liczy się CENA, nie jakość. Sami szukamy niskiej ceny więc nie dziwmy się, że możemy kupić produkty o jakości skandalicznie niskiej. W końcu sami szukamy promocji, przecen, wyprzedaży, korzystamy z Ceneo czy Skąpca. Pytajmy o konkrety. Jeśli oczekujemy dobrej jakości, musimy za nią zapłacić. Dzięki temu kupujemy nie tylko produkt trwalszy ale również lepiej spełniający nasze oczekiwania.
  6. Pamiętaj, że zarówno sprzedawca jak monter czy budowlaniec to człowiek taki sam jak Ty. Też chce żyć godnie, być ubezpieczonym, odkładać na emeryturę, od czasu do czasu pojechać na wakacje. Tak jak Ty – nikt nie chce pracować za głodowe wynagrodzenie.
  7. Kupuj lokalnie. Firma działająca na tym samym obszarze co Ty być może skorzysta z Twoich usług, zapłaci podatki za które zostanie wyremontowana szkoła, do której chodzą Twoje dzieci lub da zarobić Twojemu sąsiadowi.

 

Życzymy samych udanych inwestycji i trafionych zakupów!

 

 

Komentowanie jest wyłączone